PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

(Видео) Огромен пожар во Истанбул: Огнена стихија зафати хотел, две лица загинаа

Mar 24, 2023

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Причината за пожарот засега не е позната, а пожарот за кратко време го зафатил целиот хотел, јавува ТВ Хабертурк.

 

На местото на пожарот излегле голем број противпожарни, медицински и полициски екипи.

Пожарот бил изгаснат по еден час.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ