PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Видео: Се урна четирикатница во Доха, едно лице загина

Mar 22, 2023

Според катарското Министерство за внатрешни работи, спасувачите пронашле седуммина преживеани, а лицето кое загинало било во зградата во моментот на уривањето.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Надлежните се уште не дале објаснување за уривањето на зградата.

 

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ