PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

ВМРО ДПМНЕ стартува со блокада на работата во Собранието

May 10, 2022

Опозицијата од денес почнува да ја блокира работата на законодавниот дом. Како што велат од партијата на Христијан Мицкоски со опструкцијата на работата сакаат да спречат носење на наводно штетните закони и носењето на ребалансот на буџетот на начин на кој се носи.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Крајната цел , како што се посочува е падот на владата.

Одлуката за блокада на Собранието беше потврдена едногласно на вчерашниот состанок на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија”.

Според партијата, активната блокада е барање на граѓаните, бидејќи, според нив СДСМ создаде криза и сиромаштија.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ