Во Барселона бесни, ќе преземат драстични мерки против Де Јонг


Евентуалниот трансфер на Френки де Јонг од Барселона во Манчестер Јунајтед се претвори во најголема трансфер сага ова лето.

Барселона и Манчестер Јунајтед имаат комплетен договор, но Де Јонг продолжува да одбива трансфер на „Олд Трафорд“.

Готово сите релевантни шпански медиуми објавија дека Барселона е фрустрирана од целата ситуација и е спрмена да преземе ригирозни мерки против фудбалерот.

Холанѓанецот неколку пати бил замолен да прифати трансфер, а последно раководството го информирало дека нема да замине со остатокот од тимот на турнејата во САД.

Каталонците се категорични во намерата да го продадат ова лето и му се заканиле дека ќе го остават да тренира сам во тренинг кампот се додека не прифати трансфер во Манчестер Јунајтед.

Медиумите откриваат дека Де Јонг одбива трансфер на „Олд Трафорд“ поради фактот што сака да игра во Лигата на шампиони. Другата причина е што во договорот со Барселона оваа сезона му се активираат разни бонуси и неговата плата се зголемува скоро двојно.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Петровска – Грам: Враќање на политичкиот дијалог меѓу Белград и Приштина за да се спречи натамошна ескалација

„Инцидентот и тоа што се случува таму нема директно влијание и од информациите со кои досега располагаме и кои ги разменуваме не влијае на...

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...