Во еден ден Кејт Мидлтон прошета во два пара шорцеви и го прекрши кралскиот протокол (ФОТО)


Кејт Мидлтон беше фотографирана за време на Игрите на Комонвелтот во две многу интересни комбинации кои не се својствени за војвотката, пишува „Експрес“.

Во неделата наутро, војвотката од Кембриџ му се придружи на британскиот тим на нивниот катамаран Ф50 на трката на Комонвелтот против Нов Зеланд.

Кејт тоа утро се појави во бели шорцеви и сино-бел џемпер на пруги. Подоцна се пресоблече во морнарски шорцеви и црна јакна за едрење. Додека нејзините бели шорцеви беа многу над колена, темната боја во која подоцна се пресоблече беше уште пократка.

Членовите на кралското семејство ретко се гледаат во шорцеви бидејќи кралскиот протокол бара од нив да се облекуваат на одреден начин.

Сепак, Кејт досега неколку пати е видена во шорцеви, а последниот за време на кралската турнеја на Карибите со принцот Вилијам.

Кралскиот протокол вели дека членовите на кралското семејство смеат да носат шорцеви само со соодветна должина додека ги извршуваат службените должности, а модните правила налагаат здолништата и шорцевите за кралските дами да не можат да бидат пократки од линијата до колената.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...