Во САД се запали авион со патници


Авион со 18 патници и три члена на посадата се запали денеска во текот на полетувањето во близина на аеродромот во Брукшир во САД. Во несреќата само две лице се здобиле со повреди, а сите други патници се спасиле без повреди.

Аеродромот во Брукшир се наоѓа недалеку од Хјустон во Тексас. Авионот „Мекдонел даглас МД-87“ поминал низ оградата додека се обидувал да полета од аеродромот и се запалил покрај пистата.

За време на несреќата во авионот се наоѓале 21 лице – 18 патници и три члена на посадата. Сите го преживеале инцидентот, а само двајца од патниците се пренесени во болница. Меѓу патниците во авионот имало и десетгодишно дете, пренесува ABC13.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...