Втора операција за Флоренци оваа сезона

Фудбалерите на Евертон беа поразени на гостувањето кај Барнли (3:2) и сега се само на еден бод до бездната, испаѓање во Чемпионшип. Ваква судбина немаат доживеано од 1951 година, а навивачите на клубот бараат итна смена на Френк Лампард.

Евертон е во најтешката ситуација во поновата историја на клубот и навивачите се надеваат дека со промена на кормилото на тимот може да се надеваат на спас и опстанок во Премиерлигата.

Лампард на „Гудисон Парк“ пристигна на крајот на јануари, но во последните осум натпревари беше поразен дури шест пати, што го доведе „синиот“ дел на Ливерпул до работ на колапс.

Особено огорчен е сопственикот на клубот, Фархад Мошири, кој за шест години потроши дури 500 милиони фунти на засилувања во клубот.

До крајот на сезоната остануваат само девет натпревари и секој од нив ќе биде финале за Евертон. Првиот нареден е в сабота против Манчестер Јунајтед.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...