PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Заев утре во Тирана ќе присуствува на средбата на Меркел со лидерите од Западен Балкан

Sep 13, 2021
Премиерот Зоран Заев утре на покана на германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја предводи владината делегација во Тирана.

Според агендата, Заев ќе присуствува на работната средба на канцеларката Меркел со лидерите на земјите од Западен Балкан, а во текот на попладнето заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи ќе имаат билатерална средба со канцеларката Меркел.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Во рамки на еднодневната работна посета, планирано е премиерот Заев да го посети и Македонскиот културен центар во Тирана.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ