PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Заробениот олигарх близок до Путин моли за размена

Apr 19, 2022

[ad_1]

Виктор Медведчук/Фото: Инстаграм – Владимир Зеленски
PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Украинските власти објавија видеоснимка од уапсениот олигарх Виктор Медведчук, за кој се смета дека има блиски врски со рускиот претседател Владимир Путин.

Медведчук бара од Путин да организира размена со заробените војници и жителите на Мариупол, а му се обраќа и на украинскиот претседател Владимир Зеленски.

Се кршат копја околу човекот на Путин заробен во Украина

Медведчук на снимката додава дека украински Мариупол е блокиран.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ