PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Земјотрес во Бања Лука

Mar 24, 2023

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Епицентарот на земјотресот бил на 20 километри северозападно од центарот на Бања Лука и истиот траел неколку секунди.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ